Zagraniczna czat ruletka — Omegle!

Szukacie rozmówców, ale nie chcecie spotykać tylko polaków? Ba, może wcale nie chcecie rozmawiać w swoim ojczystym języku, tylko w każdym możliwym języku na świecie? Jeżeli tak, to spróbujcie czat ruletki przeznaczonej na świat!

We wcześniejszym artykule mogliście przeczytać o czat ruletce, która jest stricte przeznaczona na nasz rynek, gdzie możemy w głównej mierze rozmawiać tylko i wyłącznie z polakami. Jednakże musimy pamiętać o tym, że rynek czat ruletek, nie ogranicza się tylko i wyłącznie do Polski. Można powiedzieć, że rynek czat ruletek jest światowy. Lub po prostu, ogromny.

Jeżeli ktoś zapomniał już, na czym polega cała idea „czat ruletki”:

Wchodzimy na stronę i przechodzimy do rozmów. W większości nie musimy podawać żadnych danych, ani nawet się logować. Wszystko jest anonimowo. Obawa o wyciek naszych personaliów jest nieuzasadniona. Chyba że podacie swoje dane drugiej osobie, osobiście — a to, zależy tylko i wyłącznie od Was.

O jakiej stronie będzie dzisiaj mowa? O najpopularniejszej czat ruletce na świecie:

Omegle

Jest to światowy gigant, jeżeli chodzi o rozmawianie z nieznajomymi. Zauważę tylko na początku, że sama strona jest w języku angielskim, aczkolwiek jeżeli ktoś chce, to może przetłumaczyć tę stronę w tłumaczu Google (prawy góry róg strony). Nie będzie to dobre tłumaczenie, aczkolwiek pozwoli na zapoznanie się ze stroną każdemu, kto nie zna tak dobrze angielskiego.

Najczęściej mamy do wyboru kilka opcji połączenia się z nieznajomym. Czy to przez czat tekstowy, gdzie nie ujawnijmy naszego wyglądu, ani głosu, poprzez czat głosowy, gdzie już druga osoba będzie w stanie nas usłyszeć, po pełen czat wideo. Tam już pokazujemy naszą twarz, wygląd, aparycję, etc. Jeżeli chcemy zdobyć bezpośredni kontakt z drugą osobą, to prawdopodobnie ostatnia opcja będzie najlepsza. Dzięki pełnemu ujawnieniu jesteśmy w stanie zobaczyć drugą osobę, jesteśmy w stanie zweryfikować w jakiejś części, to co mówi nasz odbiorca… no i dla niektórych, bezpośredni kontakt jest bardziej wartościowy, od czatu tekstowego. Ciężko jest jednoznacznie określić, czy rozmowa na czacie będzie lepsza w wersji tekstowej, czy w wersji wideo, aczkolwiek każda z tych opcji jest świetna, aby poszerzyć swoje horyzonty.

Warto zauważyć, że możemy spotkać naprawdę dużo interesujących ludzi, którzy także poszukują kontaktu, czy to z kimś, z innego miasta, kraju czy nawet kontynentu. A coś takiego może przyczynić się do znalezienia ciekawych przyjacieli do konwersacji, co jest ogromnym plusem. Większość ludzi na tej stronie jest przyjazna, będą w stanie Wam pomóc lub po prostu porozmawiać.

Jeżeli chcecie podszkolić swoje umiejętności językowe, bo przykładowo uczycie się jakiegoś języka już jakiś czas, ale nie mieliście okazji porozmawiać z kimś, kto mówi w tym języku od dziecka, to ta czat ruletka będzie dobrym rozwiązaniem. Naturalnie, istnieją profesjonalne rozwiązania, które zagwarantują rozmowę stricte opartą na nauce języka, aczkolwiek są to bardzo drogie rozwiązania. I dodatkowo czasem trzeba czekać naprawdę długo na daną osobę, co jeszcze bardziej zmniejsza potencjał takiej strony. A tutaj, na takiej czat ruletce? Wszystko mamy od ręki, jedynie co musimy zrobić, to poszukać chwilę. I być mili, ponieważ wszyscy robią to za darmo. Jeżeli ktoś będzie chciał Was zapytać o coś, w języku, który wy znacie, to powinniście także pomóc. Postarajcie się tworzyć mikrospołeczność, która sobie pomaga.

Jeżeli chodzi o wersję wideo, to musimy powiedzieć sobie jedną, bardzo ważną rzecz.

Możemy napotkać na… no cóż, dużą dawkę zawartości, którą nie powinniśmy pokazywać młodzieży, która nie skończyła osiemnastego roku życia. Tak, duża ilość golizny i osób, które dopuszczają się pewnych „nie za przyjemnych do oglądania” czynów, jest trochę. Aczkolwiek nie martwcie się, da się to spokojnie pominąć, wystarczy że skorzystamy z tagów. Jeżeli jednak będziecie szukać nowych osób, bez żadnej filtracji, to po jakimś czasie, na 90% traficie na dość nieprzyjemne sceny. Ale magicznie możemy od razu zakończyć rozmowę, więc nie będziemy zmuszeni do rozmowy z taką osobą.

Wracając jeszcze do strony, mamy do wyboru kilkanaście różnych opcji, których na polskich stronach, takich jak 6obcy, nie uświadczymy. Po pierwsze, czat jest monitorowany, więc jeżeli ktoś w sekcji „nie +18”, zacznie robić rzeczy, które nie powinny się tak znaleźć, to moderacja prawdopodobnie zablokuje to konto. Dodatkowo możemy wybrać „nasze zainteresowania” (Add your interest), co sprowadza się do swoistych filtrów, które pozwalają znaleźć kogoś, kto chce porozmawiać o np. piłce nożnej. Jeżeli czujemy się na siłach, to możemy także wejść w sekcję niemoderowaną (Unmoderated Section), gdzie mogą się dziać najróżniejsze rzeczy. Ta sekcja nie jest monitorowana przez żadnych moderatorów, więc dzieje się tam tzw. „róbta, co chceta”. Jeżeli macie mocne nerwy, to zapraszam do tej sekcji. I standardowo, możemy wejść także na publiczny czat, gdzie możemy spotkać każdego.

Sam interfejs jest bardzo podobny do naszych polskich czat ruletek, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ wiele stron (nie tylko polskich) wzorowało się na Omegle. W porównaniu do strony 6obcy, mamy tutaj także czat wideo, który jest świetnym dodatkiem do tej czat ruletki, o tym zdążyłem się już rozpisać powyżej.

Czy warto wejść na Omegle?

Standardowe pytanie, a odpowiedź będzie jeszcze bardziej standardowa. Mianowicie, oczywiście że warto wejść na tę stronę, nawet na chwilkę. Każdy, kto szuka kogoś do rozmowy, powinien być zachwycony możliwościami tej strony, szczególnie że wchodzą na nią osoby z całego świata. A to może oznaczać możliwość rozmawiania z najróżniejszymi personaliami z wszystkich zakątków naszej planty. Jeżeli tylko macie chwilę oraz chęci, wchodźcie na stronę Omegle — nie zawiedziecie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *