Czat Ruletka — gdzie możemy porozmawiać z losowymi nieznajomymi?

Chcielibyście czasem porozmawiać z kimś kompletnie losowym? Kiedyś nie byłoby to możliwe, aczkolwiek obecnie taką opcję ma każdy z nas. Internet sprawił że rozmawianie z losowymi osobami jest jeszcze prostsze. Jeżeli kiedykolwiek chcieliście spróbować tzw. Czat Ruletki, to trafiliście świetnie.

Kiedyś możliwość pisania ze znajomym mieli osoby, które szukały tzw. Pen Frienda, czyli osobę, do której pisaliśmy listy. Mogła być to osoba z najdalszych zakątków naszego świata. Jedyny minus był taki, że na odpowiedź musieliśmy czekać najczęściej bardzo długo, co wiązało się z brakiem ciągłej konwersjami. No i czasem jeden list potrzebował z miesiąc, aby dotrzeć do adresata. Te czasy już mamy za sobą, ponieważ dzięki internetowi, każdy z nas może wejść na specjalną stronę i porozmawiać z losową osobą — ot tak! Ani nie jest to czasochłonny proces, ani nie jest to coś trudnego, musimy tylko mieć ochotę porozmawiać! Świetna rzecz, prawda?

Czat Ruletki możemy podzielić na dwie kategorię:

  • Tekstowe
  • Wideo/głosowe

Obie kategorie mają swoje plusy i minusy. Niektóre strony także oferują obie opcje, co jest szczególnie przyjemne dla każdego, kto ma jedną formę wymiany zdań z nieznajomym.

Czat Ruletka Polska
Czatuj z nieznajomymi!

Jeżeli chodzi o ruletkę tekstową, to dużym plusem dla wielu jest fakt, iż nie musimy rozmawiać, więc w efekcie nie podajemy żadnych części naszej tożsamości (jeżeli oczywiście osobiście nie napiszemy czegoś o nas na czacie). Dodatkowo dzięki temu, możemy pisać z dosłownie każdego miejsca, gdzie mamy dostęp do komórki. Naturalnie są miejsca, gdzie nie przystoi rozmawiać, więc tam czat tekstowy jest nieoceniony.

A co z Czatem Wideo/Głosowym? Po pierwsze, do Czatu Wideo potrzebna jest kamerka; ta w telefonie lub w laptopie powinna nadać się idealnie. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że pokazujemy naszą twarz, druga osoba może usłyszeć nasz głos, więc jeżeli nie chcemy ujawniać się, lepiej zostać przy Czasie Tekstowym. Aczkolwiek powyższa opcja ma także swoje plusy — dzięki temu, na pewno wiemy, kto „stoi po drugiej stronie kamery”. Dzięki temu także może zostać złamana swoista bariera pomiędzy nami a drugą osobą.

Jeden z najpopularniejszych Czat Ruletek w Polsce

6obcy.org

Bardzo prosta strona, której layout może przypominać stare czasy internetu, gdzie wszystko było kwadratowe i bezbarwne. Jednakże prosty layout sprawia, że dosłownie każdy jest w stanie wejść na tę stronę, wybrać opcje pod siebie i zacząć Czat. Do dyspozycji mamy tylko Czat Tekstowy, więc opcja z kamerką/mikrofonem odpada. Wszystko związane z techniczną stroną tego Czatu jest świetne, dlatego możemy nawet przeboleć tylko jedną opcję. Wyszukiwanie drugiej osoby trwa bardzo krótko, nawet w nocy powinno nam od razu znaleźć drugą osobę, co jest wielkim plusem, szczególnie dla osób, które posługują się językiem obcym. Musimy zauważyć, iż 6obcy jest polską stroną, więc nie szykujcie się na konwersacje w np. angielskim czy włoskim.

Polska Czat Ruletka
Polska Czat Ruletka

Jak pisałem już wcześniej, wygląd strony (czy też layout) jest bardzo prosty. Możemy od razu przejść do rozmowy z nieznajomym, tutaj nazwanym po prostu „obcym”, ale także możemy zawęzić opcje wyszukiwania.

Po prawej stronie, tuż obok przycisku „Połącz z obcym” widnieje możliwość wpisania „tematów”. Jest to nic innego, jak możliwość dobrania sobie partnera, który przykładowo lubi piłkę nożną lub kasyna. Dzięki temu system będzie wyszukiwał nam osoby, które także wybrały takie same tematy. Trzeba oczywiście pamiętać, że może być problem ze znalezieniem drugiej osoby, jeżeli wpiszemy tutaj jakiś niespotykany temat.

A co jest pod przyciskiem połączenia się z drugą osobą? Bingo, możliwość wyboru województwa. Tak, jeżeli mieszkamy, powiedzmy, w Wielkopolsce, to możemy wybrać osoby tylko z tego regionu. Fajna sprawa dla każdego, kto może szukać informacji o danym regionie, o tym, co się dzieje w któreś części Polski, lub po prostu, chce nawiązać kontakt.

Czat Ruletka Polska
Czat Ruletka Polska

Także w samym chacie wszystko jest przejrzyste oraz bardzo proste do użycia. Ciężko jest nie połapać się z tym, chyba że ktoś miałby pierwszy raz korzystać z komunikatora online. A jeżeli miałby, to i tak prawdopodobnie ogarnie wszystko w kilka minut. Taka Czat Ruletka w Polsce jest dość znaną rzeczą

W głównej części mamy do dyspozycji chat, na którym będą wyświetlały się wiadomości — standardowy czat, nic nowego. W dolnej części możemy wpisywać wiadomość, z czego po lewej stronie możemy się szybko rozłączyć z naszym tymczasowym partnerem, jeżeli uznamy że nie chcemy już rozmawiać. Z kolei po prawej stronie mamy przycisk odpowiadający za wysłanie wiadomości.

Warto zajrzeć na tę Czat Ruletkę?

Polska czat ruletka
Polska czat ruletka

Jeżeli tylko mamy chwilę, chcemy porozmawiać z kimś, kto mówi po polsku i nie boicie się różnych ludzi — oczywiście. Bo, właśnie, musimy także uważać na niektóre osoby. Fakt możliwości rozmowy z losową osobą jest o tyle ciekawy, co niekiedy może być bardzo niebezpieczny. Musimy zachować podstawowe środki ostrożności, co jest bardzo ważne nie tylko na takim losowym czacie, aczkolwiek w ogólne w internecie.

Po zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, takie Polskie Czat Ruletki, jak 6obcy, są świetnymi portalami do poszerzenia horyzontów i dowiadywania się nowych rzeczy. Nigdy nie wiemy, czy na takiej stronie nie spotkamy naszego nowego przyjaciela. Czy nawet miłości. A nawet jeżeli nie, to cały czas prawdopodobnie przeprowadzimy miłą rozmowę bez wstawania od komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *